Блог

Минулого тижня компанія Sofline IT піддалася атаці з боку одіозного одеського громадського активіста Марка Гордієнко. Він "викрив" Softline IT, керівництво Міноборони, Генштабу, а також невизначених "генералів" у спробі впровадження нових ІТ-рішень, які нібито приведуть до краху оборонного бюджету і зруйнують унікальну систему "Дельта", на якій, цитуємо обвинувача, "навіть не можна вкрасти ". З огляду на те, що абсурдні обвинувачення військового "експерта" з кожним днем ​​обростають новими неймовірними деталями, ми прийняли рішення опублікувати роз'яснення.

Фейк перший: Два Софтлайни було створено для розкрадання

Історія будь-якого більш-менш великого бізнесу — це історія об'єднань, поглинань і реструктуризацій. Більш ніж 20 років тому було створено ІТ-компанію "Софтлайн ЛТД". На початку 2000-х — ЗАТ "Софтлайн". Це була перша компанія в Україні, яка залучила значні інвестиції в ІТ-бізнес. Інвестором став американський інвестфонд SigmaBleyzer.

З боку інвестора було дві умови.

Перша — підписання менеджментом і засновниками компанії документів про антикорупційну політику; завдяки тому, що ми неухильно виконуємо кожен її пункт, бізнес вдалося врятувати від безлічі "наїздів". Щороку компанію досконально перевіряють найрізноманітніші контролери, включаючи прокуратуру, СБУ, МВС. Робота компанії є законною і прозорою, компанія аудіюєтся міжнародними структурами, співпрацює з міжнародними фондами та ООН. Було б інакше — Softline IT не допускали б до величезної кількості проектів у державному і комерційному секторі в усьому світі.

Друга умова — реєстрація в зоні дії англійського права (було обрано Кіпр). Потрібно підкреслити, що Softline IT не виводить гроші на материнську компанію, не планує і не може цього зробити через відсутність у кіпрської структури розрахункового рахунку. Однак у компанії, як і у будь-якої великої структури, було кілька спін-оффів. У тому числі було виокремлено профільну будівельну компанію ТОВ "Софтлайн-ІТ", яка побудувала хай-тек бізнес-центр. А ТОВ "Софтлайн ІТ" завжди займалося виключно ІТ-проектами.

Особливість ведення бізнесу в Україні: якщо у підприємства є матеріальний цінний об'єкт (будівля, територія навколо неї), то до нього будуть приходити натовпи перевіряючих; час від часу з метою тиску відкриватися замовні фактові справи. За 10 років роботи у компанії, яка займається нерухомістю, з'явилося безліч спорів щодо об'єкта і землі, що, до речі, є ілюстрацією "здоров'я" бізнес-клімату в Україні.

Таким чином, намагаючись очорнити програмістів компанії "Софтлайн ІТ", Марк Гордієнко взяв за основу інформацію про компанію "Софтлайн-ІТ" (нерухомість).

Фейк другий: За сотні мільйонів продають незрозуміло що, хочуть замінити систему Дельта

Проектами в оборонному секторі компанія Softline IT почала займатися ще у 2009 році, коли був придбаний науково-дослідний інститут автоматизованих комп'ютерних систем "Екотех", заснований фахівцями Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова. Інститут з 90-х років займався виключно військовими проектами, складався з відомих учених, включаючи академіків. У 2010 році змінилася влада (президентом став Віктор Янукович) і нам заявили, що інформатизація армії більше не потрібна. Проекти були заморожені. Проте нам вдалося зберегти компетенції, людей і технології НДІ АКС "Екотех".

У 2013 році були підняті питання переоснащення нашої армії (реальних замовлень не було, але роботи на етапі оцінки вже почалися). Фактично був реалізований лише один проект за програмою співпраці з Північноатлантичним Альянсом (за кошти НАТО). У 2014-15 роках, з початком військової агресії РФ проти України, Softline IT займалася на волонтерських засадах відновленням раніше закритих людьми Януковича проектів. А також брала участь у розробці систем в рамках дослідно-конструкторських робіт, що виконувались під пильним наглядом військових. До речі, є вже виконані та прийняті етапи, а частина систем — на стадії прийняття на озброєння. Якість нашої роботи перевіряють відповідні служби ЗСУ.

Ми зі здивуванням (від Марка Гордієнка) дізналися, що інформсистему "Дельта" намагаються замінити на щось інше. Звідки Марк взагалі знає про неї та системи, що розробляються в рамках державного оборонного замовлення (ДОЗ), не працюючи в ЗСУ? І що він взагалі про це знає? Це питання до контррозвідки, а також РНБОУ, яких ми просимо звернути увагу на публічне обговорення закритих військових проектів. Замінити "Дельта" на системи, що розробляє наша компанія в межах ДОЗ, наскільки нам відомо, неможливо. Ці системи — абсолютно різні, причому доповнюють одна одну (як склянка і вода). Зважаючи на закритість військової інформації, подробиць ми повідомити не можемо.

Фейк третій: Софтлайн пов'язана з Лукаш

Цю брехню компанія Softline IT спростовувала вже багато разів. Марку Гордієнку, щоб про це дізнатися, треба бути просто уважнішим - вся інформація є на нашому сайті. Softline IT почала працювати з Мін'юстом у період, коли Лукаш вже довгий час не мала до міністерства ніякого відношення. Наша компанія в кримінальному провадженні проти Олени Лукаш не є ні обвинуваченою, ні підозрюваною, а лише допомагає слідству (відповідно, згадується в реєстрі судових рішень). Жодних кримінальних проваджень безпосередньо проти Softline IT немає.

Фейк четвертий: Софтлайн веде боротьбу з громадським діячем Марком Гордієнком і замовляє проти нього статті

На думку Марка Гордієнка, компанія Softline IT замовляє проти нього статті, де написано, що він є педофілом-рецидивістом. Про це ми дізналися з коментаря самого Марка під черговим "викривальним постом".

Ось тільки про існування цього діяча ми дізналися лише у січні цього року. А от статтю, на яку він посилається, було опубліковано 12 квітня 2016 року.

Архів інтернету її зберіг ще 20 лютого 2017 року.

Хоча ми — інноваційна компанія, машину часу поки ще винайти не змогли, а педофілами і рецидивістами ніколи не цікавилися, як і самим Марком Гордієнко з огляду на те, що профіль нашої діяльності — зовсім не психіатрія, а IT. Проте у нас є побоювання, що тепер будь-яку критичну публікацію в свою адресу ця дивна людина буде пов'язувати з нами. Ми задокументували коментарі, і в даний момент готуємо звернення до Кіберполіції, щоб компетентні органи, як мінімум, перевірили дану інформацію

***

Підводячи підсумки, компанія Softline IT переконливо просить критично ставитися до інформації, яку поширює дана особа.

Варто уточнити, що компанія Sofline IT починаючи з 2014 року сама займається волонтерською діяльністю, поважає всіх без винятку волонтерів за їх внесок в обороноздатність України. Однак при цьому ми не беремося когось критикувати або навіть обговорювати питання, в яких у нас немає компетенції. Нам дуже шкода, що під виглядом "розслідувань" людина, що називає себе волонтером, розмістила відверту нісенітницю — набір фейків.

Колектив компанії (що працює на ринку більше 20 років, має в штаті понад 400 ІТ-фахівців) обізнаний про всіх експертів своєї області. Але за 20 років роботи ніхто з наших практиків не чув про такого "айтішника", як Марк Гордієнко. Нам невідомо ні про його освіту, ні про досвід роботи в ІТ-галузі або інші компетенції, які дають йому право оцінювати ІТ-розробки, особливо у військовій сфері, тим більше, закриті. У публічній біографії, оприлюдненій на сайті ЦВК, сказано, що ця особа працювала директором підприємства ГАРАНТ-2, яке не пов'язане з інформаційними технологіями. Якщо ми помиляємося і Марк Гордієнко насправді є ІТ-фахівцем, а не продавцем санітарно-технічного обладнання, ми готові запросити його до себе в офіс, щоб він показав свої знання, глибину розуміння проблематики і способи вирішення питань інформатизації великих структур.

Швидше за все, проблеми є виключно в совісті самого Марка Гордієнка, який, керуючись незрозумілими для нас мотивами, раптово став «фахівцем» у закритих IT-проектах для ЗСУ, над якими багато місяців працюють сотні висококласних фахівців. Відповідь, можливо, лежить у площині питань, озвучених одеситами на прес-конференції в Укрінформі 4 листопада 2015 року. Швидше за все, Гордієнку стало тісно в Одесі, і він вирішив, що свій досвід шантажу час задіяти для блокування проектів з підвищення обороноздатності країни, оскільки це, як йому здається, є значно прибутковішим для його кишені .... У будь-якому випадку, цим питанням повинна зайнятися контррозвідка України.

Або йдеться про бажання підвищити власну популярність: тема "зради" в рядах ЗСУ наразі є благодатною, навіть якщо інформація, на якій "зрада" заснована, є лише власною фантазією "викривача".

Підкреслимо, що кожен день зволікання із запуском критичних інформаційних систем у ЗСУ сприяє відсутності контролю та ефективного управління. А це, як не складно здогадатися, значною мірою підвищує невиправдані ризики втрат серед бійців ЗСУ на лінії фронту. Тому будь-яку активність, спрямовану проти інформатизації ЗСУ, з боку Марка Гордієнка і деяких військовослужбовців, які його підтримують (можливо, передають йому секретну інформацію), підписуються під його словами, а також "лайкають і репостять", ми розцінюємо як цинічне завдання шкоди нашій армії.

На фото: деяке обладнання для роботи ІТ-систем, створенних для українських військових

Читать этот материал на русском языке

Контакти

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.