Блог

Компанія Softline IT приєднується до недавньої заяви Федерації Роботодавців України (ФРУ) про те, що держава має створити систему миттєвого реагування на порушення прав інвесторів.

В тому числі, і проти популярної у аферистів в останні роки схеми, під умовною назвою «рейдерство під виглядом ГО».

Зокрема, атак зазнали такі компанії як «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», «Дельта Вілмар СНД» і ще 5 компаній, що звернулися з подібною проблемою до ФРУ. А днями розпочалися недружні дії і проти Softline IT.

Сама по собі схема, за якою працюють кишенькові «Громадські организации» (ГО), нехитра, придумана та обкатана в середовищі одеських аферистів. Представники організації (безпосередньо або через посередників) звертаються до підприємства з пропозицією зробити благодійний внесок на її рахунок і, якщо підприємство відмовляється, — на нього чиниться тиск.

Спочатку ГО, засноване шахраями, публікує на своєму сайті та facebook-сторінках активістів і / або заслужених волонтерів (проплачених або обдурених) вигадану чи перекручену інформацію негативного характеру. Після цього «бомбить» запитами, зверненнями та заявами МВС, прокуратуру і НАБУ. Оскільки згідно з Кримінально-процесуальним Кодексом провадження відкриваються автоматично (за фактом заяви), то незабаром проти компанії, яка відмовилася платити данину, відкривається одне або кілька проваджень. Судових перспектив у них немає, однак тягнуться вони роками, чим і користуються аферисти.

Наступний крок — інформація про те, що проти компанії відкрито кримінальне провадження, доноситься до її партнерів та контрагентів у вигляді звернень від тих же ГО, а також шляхом розміщення на так званих сайтах-смітниках (портали, створені для розміщення чорного ПР, які не зареєстровані як ЗМІ), де повідомляється, що підприємство є недобросовісним і проти нього відкрито провадження. Так як міжнародні партнери бояться України (у нас нестабільність, війна, корупція), то на час розгляду припиняються фінансово-юридичні операції.

Наприклад, у випадку з «Борщагівським хіміко-фармацевтичним заводом» В'єтнам заблокував імпорт ліків, а в випадку з «Дельта Вілмар СНД», було зупинено інвестиційний проект на $150 млн. У випадку з Softline IT під загрозою опинилися проекти в оборонній сфері, де складно підрахувати збитки, однак точно можна сказати, що в разі зриву робіт (через дії аферистів), істотно постраждає обороноздатність України.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав дії подібних ГО чистим шахрайством і доручив Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ і Департаменту захисту економіки Національної поліції України отримати повну інформацію про факти рейдерських атак, а також забезпечити притягнення до відповідальності фізичних осіб, які стоять за цим. В даний момент Softline IT передала до правоохоронних структур інформацію щодо свого випадку.

Потрібно відзначити, що компанія Softline IT провела власний аналіз того, хто стоїть за подібними діями за допомогою інформаційної системи YouControl. Виявилося, що підробляє таким чином якийсь одесит Марк Гордієнко (на фото), який заснував у 2007 році ГО «Рада Громадської безпеки». До 2007 року дана ГО перебувала в "сплячому режимі", однак з 2014 року, користуючись загальним патріотичним піднесенням, Гордієнко розпочав бурхливо імітувати волонтерську діяльність.

Марк Гордієнко, рейдер

Відзначимо, що в Україні сьогодні кожна третя "жива" організація надає допомогу фронту, хлопцям, які знаходяться на передовій. У тому числі і Softline IT, яка постачає у вигляді волонтерської допомоги військовим автомобілі, комп'ютерну техніки, безпілотники тепловізори та інші важливі речі. Ми робимо це тихо, без розголосу. Організація ж «Рада Громадської безпеки» будь-яку дрібницю показує як серйозну роботу, намагаючись таким чином замаскуватися під волонтерську структуру.

Ось фрагмент листування співробітника компанії Softline IT з одним з реальних волонтерів, який проводить значну частину свого часу на передовій. Він повідомив нам про діяльність Гордієнко та його спільників.

Інформація від іншого волонтера ще більш прояснила ситуацію.

Ясна річ, що листування з волонтером — не є юридичним доказом. Тому ми придивилися до роботи ГО «Рада Громадської безпеки» в розрізі судових справ.

А тут — повний набір. Позови про захист честі і гідності, адміністративні порушення, а також замовні кримінальні справи. Діяльність псевдоактівістов триває вже багато років і набула значних масштабів. Велика частина підприємців, які зазнали атаки, відкуповуються, однак знайшлися і сміливі люди, які повідомили інформацію про справжню діяльність Гордієнка публічно.

В листопаді 2015 року (більше двох років тому) в Одесі реальні волонтери і підприємці провели прес-конференцію під назвою "Чому псевдо-патріотична організація в Одесі прікрівається Майданом". Там була озвучена причетність ГО «Рада Громадської безпеки» до злочинних організованих груп, а також таких злочинів, як вимагання коштів та захоплення підприємств, нанесення тілесних ушкоджень, погрози вбивством, знищення майна, використання вогнепальної зброї та створення незаконних фінансових схем.

Волонтер Максим Ярощук повідомив, що постраждав від даної організації, а характеризує він її не інакше, як ОЗГ (організована злочинна група), що, цитуємо, "прикривається прапором та патріотичними гаслами" (джерело).

Softline IT закликає громадськість критично ставитися до різного роду гучних заяв, які виходять від шахраїв і здирників та псевдорозслідувань. Їх метою є лише власна нажива, а не турбота про інтереси суспільства.

Читайте этот же материал на русском

Контакти

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.