Міноборони та ОПК

Головна ідея АСУ «МАРС» полягає в тому, щоб зробити солдатів, техніку, засоби розвідки, наведення і вогневого ураження частиною єдиного інформаційного простору, де кожна бойова одиниця бачить оперативну ситуацію на полі бою і управляється в режимі онлайн. Рішення приймаються на основі актуальної та достовірної інформації.

Новітня технологія дозволяє інтегрувати людей і техніку в єдиний інформаційний простір, де кожна бойова одиниця бачить оперативну ситуацію на полі бою, а командири приймають рішення на підставі своєчасних і достовірних даних.

Розроблений софт встановлюється на захищених гаджетах, де кожен солдат, сержант чи офіцер працює з електронними картами. На них з використанням зрозумілих військовим тактичних знаків наносяться дані про планову й фактичну обстановку. Щоб інформація була максимально точною, до системи можна підключити безліч датчиків: безпілотні літальні апарати, тепловізори, далекоміри, GPS-приймачі й багато іншого. Функція обміну повідомленнями в системі реалізована у вигляді тактичного чату (забезпечує обмін текстовими повідомленнями між конкретними користувачами і групами користувачів), що виключає помилки при передачі координат.

За рахунок високого рівня автоматизації використання АСУ значно спрощує процедуру прийняття рішень в умовах бою. Наприклад, ціль вказується в межах декількох секунд — рівно стільки проходить від моменту виявлення цілі до передачі координат на засоби ураження.

Головна «фішка» — компонентна архітектура АСУ. Технологія передачі та зберігання інформації виконана за безсерверною технологією. З одного боку це дозволяє використовувати пристрої невеликої обчислювальної потужності з мінімальними енергопотребами (наприклад, доступний за ціною смартфон), з іншого — якщо один із обчислювальних пристроїв потрапить на поле бою в руки супротивника, той не отримає доступу до всього масиву інформації. Сама передача даних проводиться в зашифрованому форматі. Навіть якщо її перехоплять, на розшифровку піде кілька годин, а до того часу вона застаріє. Додамо, що розгорнути / згорнути систему можна за кілька хвилин, що вкрай важливо для бойової обстановки.

Контакти

м. Київ, проспект Палладіна 44, 4 пов. праве крило

+38 044 323 0080

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.