Київ, Україна

Новини галузі

CRM для бізнесу: вибір оптимальної системи відносин з клієнтами

Технологія CRM (Customer Relationship Management, управління відносинами з клієнтами) стала необхідною складовою для більшості сучасних підприємств. Це програмне забезпечення допомагає компаніям зберігати, аналізувати та взаємодіяти зі своїми клієнтами, що сприяє підвищенню продажів і покращенню клієнтського обслуговування.

Вибір правильної CRM-системи може бути завданням складним і важливим. Він залежить від специфіки бізнесу та спирається на кілька моментів.

IT-експерт, співзасновник та член Наглядової ради міжнародного об'єднання Intecracy Group Антон Марреро розповів про те, як підібрати рішення, що забезпечить ефективну вирву продажу та взаємодію з клієнтами. Отже, які варіанти доступні бізнесу.

Типи CRM-систем спеціалізації

Виділяються два типи: універсальний та галузевий. Універсальна CRM включає стандартні функції, які є актуальними для більшості компаній незалежно від їх діяльності. Галузева система спрямовано конкретний напрямок: склад, логістика, готельний бізнес тощо. буд. Універсальне ПЗ найчастіше передбачає таку можливість.

Варіанти CRM-систем з функціоналу

Залежно від функцій та типу даних виділяють три різновиди CRM. Перша – це операційні системи. Вони спрощують рутинні процеси та структурують дані щодо операцій. Другий – аналітичні CRM. Вони збирають інформацію щодо клієнтів, продажу та каналів збуту, прогнозують результати та допомагають побудувати стратегію розвитку. Третій – колабораційні CRM для зворотного зв'язку із клієнтами. У чистому вигляді ці три системи використовують нечасто. Найчастіше впроваджують комбіноване рішення, адаптоване до потреб бізнесу.

Види CRM-систем типу зберігання даних

За цим критерієм програмне забезпечення ділиться на дві категорії: коробкове та хмарне. Коробкову версію купують «під ключ» та встановлюють на внутрішній сервер. Плюси такої CRM – одноразова оплата, висока безпека (всі дані зберігаються у вас) та можливість перебудовувати систему завдяки відкритому коду. Хмарна версія передбачає розміщення даних в онлайн-сховищі та абонентську плату. Її плюси: не треба купувати, утримувати та налаштовувати сервер. Хмарна версія зручна для малого та середнього бізнесу, коробкова більше підходить великим компаніям.

Розглянемо основні критерії вибору CRM-системи для вашого бізнесу.

  1. Відповідність бізнес-потребам: Перш і головне, CRM-система повинна відповідати конкретним потребам вашого бізнесу. Перед вибором системи, ретельно вивчіть потреби вашої компанії в областях, таких як продажі, маркетинг, обслуговування клієнтів, аналітика тощо. Врахуйте також особливості вашої галузі і типу бізнесу.

  2. Відповідна масштабованість: Обирайте CRM, яка легко масштабується разом з ростом вашої компанії. Це важливо, оскільки потреби бізнесу можуть змінюватися з часом, і вам не потрібно буде міняти CRM-систему при збільшенні обсягів роботи.

  3. Інтеграція з іншими системами: Переконайтеся, що обрана CRM-система може інтегруватися з іншими програмами, які ви вже використовуєте в компанії, такими як електронна пошта, електронні магазини, системи управління проектами і інші. Інтеграція допоможе забезпечити гладку роботу всіх процесів.

  4. Мобільність: У сучасному світі мобільність — це важливий аспект. Переконайтеся, що обрана CRM-система має мобільний додаток або адаптована для використання на мобільних пристроях. Це дозволить вашим співробітникам працювати з даними і клієнтами в будь-якому місці і часі.

  5. Зручний інтерфейс: Інтерфейс CRM-системи повинен бути зручним та інтуїтивно зрозумілим для користувачів. Всі функції повинні бути легко доступні і не вимагати додаткової підготовки.

  6. Аналітика і звітність: CRM-система повинна надавати потужні інструменти для аналізу даних і створення звітів. Це допоможе вам відстежувати ефективність роботи і приймати обґрунтовані рішення для розвитку бізнесу.

  7. Підтримка та навчання: Перед вибором CRM-системи переконайтеся, що постачальник надає якісну підтримку і навчання користувачів. Це допоможе вашим співробітникам швидко освоїти нову систему і максимально використовувати її можливості.

  8. Вартість: Вартість CRM-системи також є важливим фактором. Порівняйте вартість різних варіантів і зверніть увагу на витрати на інтеграцію, навчання персоналу і обслуговування системи на протязі років.

«Пам'ятайте, що це інвестиція в покращення взаємодії з клієнтами і збільшення прибутковості вашої компанії, тому варто витратити час і зусилля на правильний вибір», — відзначає Антон Марреро.

Антон Марреро, CRM

  • Перегляди: 205

Контакти

Image
Адреса:
м. Вишневе, вул. Козацька, 6, оф. 2
Тел.: +38 044 323 00 80
Email: info@softline.kiev.ua

Про нас

Softline-it займається комплексним ІТ-обслуговування бізнес-центрів, надаючи клієнтам професійні послуги з системної інтеграції, постачанні телекомунікаційного обладнання та бізнес-систем.