Київ, Україна

Новини галузі

Піратське програмне забезпечення: головні ризики для бізнесу

Не секрет, що велика кількість підприємств в Україні використовують нелегальні копії програм для зменшення витрат і збільшення прибутковості. Однак такий підхід несе значні ризики і загрози для підприємства. Компанії, які використовують неліцензійні копії програмного забезпечення, що захищене авторським правом, не лише ризикують втратити особисті дані, але й нести кримінальну, адміністративну та цивільну відповідальність.

IT-експерт, співзасновник та член Наглядової ради міжнародного об'єднання Intecracy Group Антон Марреро розповів про небезпеку використання піратського програмного забезпечення та його наслідки для організацій. Мова йде про несанкціоноване використання або розповсюдження захищеного авторським правом програмного забезпечення, яке передбачає завантаження, обмін, продаж або встановлення декількох копій ліцензійного програмного забезпечення.

  1. Юридичні проблеми та штрафи: Використання піратського програмного забезпечення порушує авторські права і ліцензійні угоди. Це може призвести до судових позовів від розробників програм та правопорушень, які можуть призвести до великих штрафів та інших юридичних наслідків. Підприємство також ризикує втратити репутацію і довіру клієнтів і партнерів.

  2. Вразливість і безпека даних: Піратське програмне забезпечення часто має вбудовані бекдори і шкідливі програми, які можуть використовувати хакери для отримання доступу до комп'ютерної системи підприємства. Це створює ризик витоку конфіденційної інформації, крадіжки даних та порушення безпеки клієнтів та партнерів.

  3. Втрата продуктивності: Піратське ПЗ може бути менш стабільним і надійним, що призводить до системних збоїв та втрати продуктивності. Втрати часу та ресурсів при вирішенні технічних проблем можуть суттєво вплинути на результативність роботи підприємства.

  4. Втрата підтримки і оновлень: Легальні користувачі програмного забезпечення отримують підтримку від розробників, включаючи оновлення та патчі для виправлення помилок і вразливостей. Користувачі піратського ПЗ лишаються без цієї підтримки, що робить їхні системи ще більш вразливими перед новими загрозами.

  5. Порушення етичних норм: Використання піратського ПЗ суперечить етичним нормам бізнесу та суспільству. Організації, які вибирають цей шлях, можуть втратити підтримку споживачів та співробітників.

Як уникнути небезпеки використання піратського програмного забезпечення:

  1. Легальні ліцензії: Завжди придбавайте легальні ліцензії на програмне забезпечення, яке ви використовуєте в роботі підприємства.

  2. Політика внутрішнього контролю: Встановіть строгу політику внутрішнього контролю, яка забороняє використання піратського ПЗ в організації.

  3. Освіта персоналу: Проводьте навчання для співробітників щодо небезпеки піратства програмного забезпечення та його наслідків.

  4. Системи безпеки: Встановіть надійні системи безпеки для захисту ваших даних від внутрішніх і зовнішніх загроз.

«Використання піратського програмного забезпечення може здатися привабливим з погляду зменшення витрат, але ця короткострокова вигода може призвести до серйозних наслідків для підприємства. Щоб зберегти законність, безпеку та репутацію своєї компанії, керівництво повинно приділити велику увагу використанню легального програмного забезпечення та дотриманню відповідних юридичних і етичних стандартів», — підсумовує Антон Марреро.

Softline-it надає послуги з ліцензування програмного забезпечення. Ми допоможемо обрати вигідну програму для ліцензування, контролювати використання програмного забезпечення та зменшити витрати на підтримку й адміністрування мережі.

Антон Марреро, Ліцензування програмного забезпечення

  • Перегляди: 397

Контакти

Image
Адреса:
м. Вишневе, вул. Козацька, 6, оф. 2
Тел.: +38 044 323 00 80
Email: info@softline.kiev.ua

Про нас

Softline-it займається комплексним ІТ-обслуговування бізнес-центрів, надаючи клієнтам професійні послуги з системної інтеграції, постачанні телекомунікаційного обладнання та бізнес-систем.