Київ, Україна

Новини галузі

Російський софт в державному секторі: чому це небезпечно для України

Використання електронних систем документообігу сьогодні є необхідною частиною роботи державних органів та підприємств. Вони дозволяють зберігати та обмінюватися даними, спрощують процедури ведення бізнесу та забезпечують безпеку і ефективність роботи. Однак вибір системи електронного документообігу має включати також серйозні політичні та безпекові аспекти, особливо для нашої країни.

IT-експерт, співзасновник та член Наглядової ради міжнародного об'єднання Intecracy Group Антон Марреро розповів про загрозу використання російських систем електронного документообігу в державному секторі України.

  1. Політичні аспекти:

Використання російських технологій може стати інструментом впливу Росії на державну та внутрішню політику України. Це може включати в себе збір і аналіз конфіденційної інформації, злам систем державних установ та інші дії, спрямовані на підірвання безпеки країни.

  1. Кібербезпека:

Використання російських систем може стати джерелом кіберзагроз. Росія вже має великий досвід в проведенні кібератак на інші країни, і використання її технологій може відкрити двері для кібершпигунства та кібератак на державні установи України. Це може призвести до витоку чутливої інформації, втрати даних та порушення функціонування державних систем.

  1. Залежність від іноземних технологій:

Використання російських систем може також зробити Україну залежною від іноземних технологій та постачальників. Це може призвести до обмеження суверенітету та безпеки країни. У випадку зміни політичного курсу Росії або виникнення конфлікту між країнами, Україна може опинитися в складному положенні, втративши можливість вільно контролювати свої власні державні системи.

  1. Альтернативні рішення:

Для забезпечення безпеки та суверенітету України важливо розглянути альтернативні рішення для систем електронного документообігу. Це може включати в себе розвиток власних технологій та стандартів, співпрацю з іншими надійними постачальниками та ретельний аналіз ризиків для забезпечення кібербезпеки.

«Dикористання російських систем електронного документообігу в державному секторі України може мати серйозні політичні та безпекові наслідки. Україна повинна ретельно розглянути ці ризики та знайти ефективні шляхи забезпечення безпеки своїх державних систем, зокрема, шляхом розвитку власних технологій та співпраці з надійними партнерами. Збереження суверенітету та безпеки країни повинно бути завданням номер один в цьому контексті» — вважає Антон Марреро.

Система електронного документообігу, Електронний документообіг, Антон Марреро

  • Перегляди: 209

Контакти

Image
Адреса:
м. Вишневе, вул. Козацька, 6, оф. 2
Тел.: +38 044 323 00 80
Email: info@softline.kiev.ua

Про нас

Softline-it займається комплексним ІТ-обслуговування бізнес-центрів, надаючи клієнтам професійні послуги з системної інтеграції, постачанні телекомунікаційного обладнання та бізнес-систем.